Інструкція по монтажу та експлуатації
виробів постформінг LuxeForm™
1. Предмет та призначення інструкції.
Предметом інструкції є правила монтажу та експлуатації виробів, що виготовляються за технологією постформінг LuxeForm™, що випускаються ДП «Ритм» ТОВ «РоСт», (м. Бердичів), за ТУУ 36.1-0027 6044001-2003.
2. Загальні відомості.
Вироби постформінгу виготовлені з деревно-стружкової плити класу гігієни Е1, товщиною 18/28/38 мм. Верхня сторона та передній заокруглений торець обклеєні паперово-шаруватим ламінатом найкращих європейських виробників за класом водостійкості Д3 (EN 204). Нижня частина та задній торець обклеєні протипружним беккінгом, який просочений меламіновою смолою. При виготовленні підвіконь використовується спеціальний бекінг, який має водовідштовхувальні властивості.
Лицьові (робочі) поверхні виробів постформінг можуть бути глянцевими, напівглянцевими та матовими. У свою чергу матові поверхні можуть бути структурованими, наприклад, з тисненням пір деревину, камінь або гладенбкими. Декори можна розділити на чотири групи:
- фантазійні,
- деревоподібні,
- імітація каменю,
- уні (однотонні).
Робочі поверхні виробів постформінг мають такі властивості:
- стійкість до денного світла та УФ випромінювання,
- стійкість до стирання,
- стійкість до дії побутової хімії,
- допускається безпосередній контакт із продуктами харчування (клас гігієни Е1)
- продукцію сертифіковано.
Вироби постформінг використовують при виготовленні кухонних, офісних меблів, кришок столів, обладнання підприємств громадського харчування та торгових приміщень. Крім цього їх використовують для оформлення інтер'єрів банків, лабораторій, готелів, лікарень, поштових відділень та інших об'єктів, де потрібна довговічність та підвищена зносостійкість, стійкість до впливу вологи та температури. У цих характеристиках стільниці з ДСП, ламінованого шаруватим пластиком високого тиску, значно перевершують стільниці, виготовлені з натурального дерева або каменю.
Вироби постформінг транспортують в упакованому вигляді на піддонах, зберігають у закритих сухих приміщеннях. Вироби повинні бути розсортованими за розмірами та укладені у штабелі заввишки не більше 1.5 м. Під штабелями та між рядами пачок повинні бути укладені дерев'яні прокладки однакової товщини.
Не бажано зберігати вироби постформінг у вертикальному положенні, варіант можливого зберігання у вертикальному положенні допускається виключно при використанні спеціально пристосованих стелажів з кутом нахилу не більше 60°.
Лицьова поверхня глянцевих виробів постформінг додатково захищена спеціальною плівкою, яку можна зняти лише після проведення всіх робіт із монтажу виробів на об'єкті. При проведенні вантажно-розвантажувальних робіт і транспортуванні слід бути обережними і не допускати механічних пошкоджень виробів постформінг.
3. Проведення підготовчих та монтажних робіт
При монтажі виробів меблів або оформленні різних інтер'єрів попередньо проводять обрізання стільниці необхідного розміру. Різати стільниці в чистовий розмір слід за допомогою форматно-розкроювального верстата з підрізним вузлом. Стільниця має бути встановлена декоративною стороною вгору. Розпилювання слід проводити таким чином, щоб пила рухалася назустріч профілю заокруглення.
При розкрої стільниці або меблевого фасаду, які мають профілі закруглення по обидва боки, рекомендується використовувати форматно-розкроювальний верстат зі спеціальним підрізним вузлом (PFS), який дозволяє підрізній пилці повторити контур профілю закруглення, і тим самим уникнути сколів та відриву декоративного пластику.
Пилку слід повільно вести вздовж лінії розмітки чи направляючої. Слід пам'ятати, що при різанні виробів постформінг, швидкість різання повинна бути нижчою, ніж при різанні звичайного ламінованого ДСП. Зокрема, при розкрої листового пластику на виробництві Luxeform, швидкість його різання практично вдвічі нижча, ніж при різанні ДСП.
При розпилюванні слід бути обережними, щоб не пошкодити лицьову поверхню і заокруглений край.
Для обробки торців стільниць можна використовувати:
- пластикову окрайку з клеєм для приклеювання в побутових умовах,
- готову профільовану декоративну накладку/планку (є у продажу),
- пластикову окрайку без клею, окрайки ПВХ та АБС для приклеювання на крайково-облицювальному верстаті з використанням відповідного клею (Henkel DORUS 611, 224, 351).
Щоб уникнути розбухання ДСП у місці встановлення мийки або побутової техніки, зріз ДСП у місцях вирізів слід захистити будь-якою гідроізолюючою сумішшю. Це може бути водостійка шпаклівка, водостійкий клей, наприклад, рідкий поліуретан, лаки або емалі для зовнішніх робіт (наприклад, на основі поліуретанів) та інше. Наносити гідроізолюючий склад можна шпателем або пензлем рівномірним шаром без пропусків таким чином, щоб після установки мийки його не було помітно. Після нанесення суміші її необхідно висушити.
При встановленні вбудованої побутової техніки, використовувати ущільнювачі, що додаються до неї. При установці стаціонарної техніки обов'язковою умовою є використання металевих планок для захисту торців стільниці. З'єднання стільниць здійснюється за допомогою штатних стяжних болтів, перетяжка болтового з'єднання не допускається. Стикування деталей стільниць слід проводити за допомогою спеціальної планки або водостійкого клею. Ущільнення пристінного борту (кухонного плінтуса) щільно притискається до поверхні стільниці. Рекламації з набухання стільниць у місцях зрізів не приймаються, оскільки це є недопрацювання монтажника.
4. Порядок операцій під час монтажу стільниць.
- Розмітка.
- Обрізка у чистовий розмір.
- Вирізати потрібні отвори.
- Провести гідроізоляцію ДСП у місцях вирізів та зрізів.
- Провести необхідні роботи із захисту торців стільниць.
- Склеїти деталі стільниць (якщо потрібно)
- Прикріпити стільниці до меблів.
- Встановити мийку та побутову техніку.
- Зняти з робочої поверхні захисну плівку.
5. Правила експлуатації стільниць.
- Забруднення видаляти м'якою вологою тканиною з додаванням миючого засобу.
- Бруд, що важко видаляється, можна відчистити миючим засобом без додавання води.
- Не використовувати засоби, що містять абразиви, не призначені для догляду за меблями.
- Не використовувати металеві щітки та мочалки.
- Не допускається накладення на пластикову поверхню стільниці гарячих сигарет, гарячої праски, леко і каструль прямо з духовки або плити і т.д. Обов'язково використовуйте теплоізолюючу підставку.
- Не допускається обробляти та різати продукти на поверхні стільниці, а також дряпати її ножем чи іншими гострими предметами. Для різання користуйтеся обробною дошкою.
- Вода не шкодить поверхні стільниці, але може негативно вплинути на матеріал основи. Вода, що потрапляє на стільницю, повинна бути витерта насухо, уникайте попадання води на краї стільниці і в місця стиків стільниці з іншими елементами меблів: відбортовкою, планками, побутовою технікою, мийкою і т.д.
- Поверхню стільниці слід оберігати від потрапляння рідин, що розчиняють: лакофарбові покриття (ацетон, бензин, кислоти та ін.). Рідину, що випадково потрапила на поверхню стільниці, слід негайно зняти сухою тканиною.
- Стільницю рекомендується експлуатувати у приміщенні з температурою повітря не нижче +10°С.
- Стільницю не можна встановлювати близько до постійно сирих холодних стін або джерел тепла (батарея та опалювальні прилади). Це не стосується підвіконь.
Гарантія
Гарантійний термін – 3 роки із дня придбання товару. Недотримання вищевикладених умов та рекомендацій, що спричинило виникнення недоліків виробу, є підставою втрати права на гарантію.